Vplyv sebavedomia na príťažlivosť pre opačné pohlavie

Nech si hovorí kto chce, čo chce, no to, akí sme, ovplyvňuje úplne všetko, aj to, ako pôsobíme na druhých, nevynechávajúc ani naše vzťahy. Byť ostýchavý či plachý môže síce pôsobiť zaujímavo, najmä pre chlapov-lovcov, no prečo napokon takmer všetci podľahnú sebaistým ženám?

Potvora je jednoducho sexy

Príťažlivosť sebavedomej ženy je v tom, že sa na nič nepýta a mužom dá často pocítiť, že ich nepotrebuje. Alebo, že si hravo poradí aj bez nich. Podľa pravidla – Ber alebo nechaj tak. Mužov od pradávna fascinovali vedúce typy žien, pri ktorých sa síce dosť zapotia, ale výsledok stojí za to. Byť za dobrú, obetavú a  splniť mu všetko, čo mu na očiach vidíte, mu možno zalichotí, ale aj rýchlo unudí. Nič mu nevyčítate, len poslušne sedíte doma a čakáte. Áno, nemusí sa o vás obávať, ani nežiarli, no to je často tá chyba. Priveľmi poslušné, často zakríknuté a nesebavedomé ženy v mužovi nevzbudzujú potrebu byť obozretný, zo vzťahu sa tak vytráca vášeň a iskra, čo v konečnom dôsledku veľa partnerstiev definitívne pochová.

Pri žene-mrche sa to stať nemôže. Pravdaže, aj takáto žena svojmu drahému navarí aj s ním rada trávi čas, no pri tom nezabúda ani na seba. Je si vedomá svojich kvalít, má aj iné záujmy, priateľky, aj priateľov, na ktorých si vždy nájde čas, či sa to jej mužovi páči alebo nie. Práve zdravé sebavedomie jej dovoľuje si z času na čas aj zaflirtovať s kolegom z práce či nechať si polichotiť od cudzieho chlapa bez falošne sklopeného pohľadu.

To, že je vo vážnom vzťahu predsa ešte neznamená, že stratí samu seba a prestane žiť!

Muž si pri žene tohto typu nikdy nemôže byť stopercentne istý ničím, a tak nemá odvahu ani spohodlnieť a prestať sa snažiť. Nuda a stereotyp sú síce naši verní spoločníci, ale nikdy by nás nemali úplne ovládnuť. Vždy sa je treba obzerať cez plece, či vaša drahá nepokukuje po niekom snaživejšom, prípadne si niekto nevyhliadol ju.

Zlí chlapci

Chlap-zvodca je muž sebaistý a vedomý si svojich kvalít, ktoré vie vždy, keď je treba, naplno rozbaliť. A ktorá žena by sa nenechala zviesť šarmantným, okúzľujúcim chlapíkom, ktorý je pánom situácie aj svojho života? Niektoré dominantnejšie typy žien síce po svojom boku neznesú rovnocenného partnera, preto si radšej pri sebe držia poddajnejších mužov, ale nie je isté, nakoľko ich to s nimi aj baví.

Väčšina žien, aj keď tvrdia, že chcú najmä trpezlivých, slušných a milujúcich chlapov, nakoniec podľahne prvému dojmu a kúzlu osobnosti. Presnejšie sebavedomiu daného muža. Muži, ktorí si zdravo veria, sa neboja ženu osloviť, zalichotiť jej, ani plynulý rozhovor na rôzne témy im nerobí problémy. Žena, v ktorej je prirodzene ukrytá túžba byť zvádzaná, tak zvodcovi často a veľmi ochotne podľahne.

Pozor však na prehnané ambície a túžby v spojitosti s alfa samcom, ktorému ste neodolali! Takí totiž málokedy túžia po tom, aby si ich nejaká žena osedlala a skrotila. Potom by už predsa neboli tým, prečo ich toľko žien miluje…

Sebavedomie skrátka priťahuje

Ľudia, ktorí si veria, dôverujú aj svojim schopnostiam, túžbam a neboja sa ísť za nimi. Zväčša  vďaka svojmu odhodlaniu a sebadôvere dosiahnu, čo si zaumienia. A úspech priťahuje, obzvlášť opačné pohlavie. Nejedna žena túži po úspešnom (a teda aj majetnom) chlapovi, možno ani nie kvôli jeho peniazom a vidine bezproblémového života, ale najmä v dôsledku prirodzeného inštinktu, ktorý je v nás stále kdesi zakorenený. Vyberať si toho najsilnejšieho, najšikovnejšieho, teda toho, kto sa o nás dokáže postarať a ochráni nás, ak bude treba.

Málokto sníva o niekom, kto nás svojou neschopnosťou, často prameniacou práve z nedostatočnej sebadôvery, len vyciciava a ničím nás neobohatí.

Naproti tomu sebavedomie ide ruka v ruke s úspechom, z ktorého si každý túži niečo ukrojiť.

Sebavedomý človek vie zaujať masy, je zábavný, šarmantný, inteligentný, jednoducho neodolateľný. Ženy zbožňujú sebaistých mužov, ktorí na ne vedia ísť s ľahkosťou a prehľadom. Nie však arogantných narcisov zahľadených len do seba.

Chlapi zasa len ťažko odolajú príťažlivej žene, ktorá sa za svoje kvality nehanbí a vie ich ukázať s primeranou dávkou rafinovanej zvodnosti. Krásna žena, ktorá si je vedomá svojej jedinečnosti, no ani to prehnane nezneužíva, má dvere všade otvorené. Najmä, ak je k tomu všetkému aj šikovná a rozhľadená.

Už dávno nie je v móde hanbiť sa ukázať, čo v nás je. Báť sa vytŕčať z davu, ako nás to kedysi učili.

Čušať a príliš na seba neupozorňovať, s tým sa dnes ďaleko nedostanete.

Práve naopak. Kto má čo ponúknuť, smelo do toho. Len tí, ktorí sa vedia „predať“, majú v súčasnosti šancu naozaj uspieť.

A to platí aj pre milostné vzťahy. Keď po niekom ticho už dlhý čas túžite, no on o vás ani len netuší, a hoci sa poznáte, nikdy si vás poriadne nevšimol, kdesi bude chyba.

Je v každého silách pokúsiť sa byť sebavedomý, predsa dôvodov, prečo byť na seba hrdý a nehanbiť sa za to, kým sme, je nespočetne veľa.

Tak smelo do toho.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov