3 cesty k zlyhaniu, 1 cesta k úspechu od multimilionára Granta Cardoneho

Aká veľká akcia je potrebná na vytvorenie úspechu? Každý hľadá tajné skratky, ale skratky neexistujú. Jednoduchým faktom je, že čím viac akcie vynaložíte, tým väčšiu šancu na vytvorenie úspechu budete mať.

Disciplinované, dôsledné a vytrvalé akcie sú určujúcim faktorom pri jeho vytváraní. Správne množstvo akcie je oveľa dôležitejšie, ako váš nápad, investície alebo podnikateľský plán.

Ľudia zlyhávajú, pretože fungujú na nesprávnom stupni akcie. Pre zjednodušenie rozdelím akciu na 4 stupne:

1. Nič nerobenie

2. Ustupovanie

3. Normálny stupeň akcie

4. Masívna akcia

Každý z nás využíva všetky 4 stupne a to v rozličných oblastiach nášho života. Človek bude zrejme najviac vynikať v tých oblastiach, do ktorých investuje najviac svoju pozornosť a vynaloží najväčšiu akciu.

Prvé dva stupne akcie – „Nič nerobenie“„Ustupovanie“ sú základom pre zlyhanie a tretia úroveň – „Normálny stupeň akcie“ vytvorí v najlepšom prípade len bežnú existenciu.

„Nič nerobenie“ je presne to, ako to znie: Človek už nevynakladá ďalšie akcie na to, aby sa posunul vpred – aby sa učil, niečo dosiahol alebo exceloval vo svojom odbore.

„Ustupovači“ sú tí, ktorí fungujú v móde ustupovania – pravdepodobne preto, aby sa zabránili negatívnej skúsenosti, ktorú si predstavujú ako dôsledok vynaloženia akcie. Človek, ktorý predpokladal, že môže v akejkoľvek oblasti niečo zlepšiť, sa teraz rozhodol, že už nie je „nič, čo môže urobiť“ – je považovaný za človeka na stupni ustupovania.

„Priemer“ je podľa svojej definície „menej ako mimoriadny.“

„Normálny stupeň akcie“ je to naozaj len alternatívny opis ustupovania  a žiadnej akcie. Tento stupeň akcie je bežný a používaný masami ľudí – nedostatočný pre dosiahnutie úspechu.

Od doby, keď som mal 25 rokov, bola jediná vec, ktorú som urobil správne – či už to bolo v mojom prvom zamestnaní alebo prvá firma, ktorú som vybudoval – bola vynakladať masívne množstvo akcie k úlohám, ktorým som čelil. Nebolo to žiadne ustupovanie, vynakladanie žiadnej akcie alebo iba priemerná akcia – bola to konštantná a pretrvávajúca masívna akcia zameraná na cieľ.

Keď vynakladáte masívne akciu, nepremýšľate, koľko hodín pracujete. Ja pristupujem ku každému dňu, ako keby môj život závisel na akciách, ktoré cez neho vynaložím.

Vynaloženie masívnej akcie a disciplíny vás dostane cez to, že vás nikto nepozná a zvýši vašu hodnotu na trhu a pomôže vám generovať úspech v rôznych oblastiach vášho života.

To je moje tajomstvo vytvárania úspechu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov