5 podmienok spokojného života: Žiadne výhovorky, nijaká ľútosť!

Každý môže, no len niekto skutočne chce. A to je základný rozdiel medzi úspešnými a tým zvyškom.

Ani talent, šikovnosť či nadpriemerná inteligencia nestačia, ak vašou základnou črtou je lenivosť. Zbytočne sa potom divíte, prečo je váš kamarát, ten, čo v škole dostával samé trojky a vždy ste ho tromfli aj v logických hádankách, dnes majiteľom vlastnej prosperujúcej firmy a vy trčíte v práci za priemerný plat a s podpriemerným pocitom uspokojenia.

Úspech dosiahol vďaka svojej ambicióznosti, túžbe veci zmeniť, teraz a hneď, nie niekedy, možno… teda NIKDY.

Ak aj vy túžite zmeniť svoje životy, spravte to. Jednoducho sa odhodlajte bez otravných výhovoriek.

No a čo, že už nie ste dvadsiatnici a chcete ísť doštudovať vysokú?

Že ste nikdy nelyžovali, ale vždy ste chceli? Kúpte si lyže aj výstroj z bazáru, alebo si ich na začiatok len požičajte a vyrazte s niekým skúsenejším do hôr.

Je jedno, čo chcete, podstatné je prestať sa vyhovárať a začať konať! Nie je totiž nič smutnejšie, ako ľutovať niečo, čo sme nikdy neurobili, hoci sme mohli.

Každý nový deň je možné začať, takže pripraviť sa, pozor, ŠTART!

5 rád, ako na to:

  1. Využívajte príležitosti

Pretože sa nemusia opakovať. Darmo budete potom nariekať, ako ste mohli ísť študovať do Ameriky, ale ste nešli, lebo… Nepodstatné. Jediné dôležité je robiť veci vtedy, keď sa dá a nebanovať za zmeškanými príležitosťami, keď je už prineskoro.

Chybou mnohých ľudí je, že dôležité veci odkladajú a energiou i časom plytvajú na tie nepodstatné. Konečne to obráťte, ujasnite si priority, potreby a vyrazte vpred.

  1. Každý deň žite tak, akoby bol váš posledný

A to nielen vo vzťahu k sebe, ale i k druhým. Hovorte s blízkymi, kým máte príležitosť, venujte im svoj čas aj lásku, pretože nikdy neviete, dokedy s nimi (či oni s vami) budete. Len jedno je isté, keď prídeme o drahú osobu – vždy máme pocit, že je to skoro a že sme spolu ešte toľko mohli zažiť, povedať si, že sme toho skrátka neprežili dosť.

Ale život je už taký, čas ubieha a všetci ho máme viac či menej vymedzený, je preto nerozumné ho zbytočne márniť.

Aj dnes povedzte svojmu partnerovi niečo milé, nehádajte sa s rodičmi ani deťmi, naopak si vychutnávajte spoločne strávený drahocenný čas.

  1. Choďte svojou vlastnou cestou

Či ste sa na to odhodlali už v detstve alebo vaše rozhodnutie prišlo až postupom času a pod vplyvom negatívnych skúseností, to nie je dôležité. Podstatné je jedine to, že chcete ísť za tým, čo skutočne chcete. Všetkých úspešných ľudí totiž spája jedno a to isté: Nestratili vieru v seba, v svoje schopnosti, nadanie, ktoré rozvíjali a skôr či neskôr ich urobilo šťastnými a vyrovnanými ľuďmi.

Buďte ďalším z tých, kto pôjde za svojím snom. Bez ohľadu na nepochopenie a odhováranie okolia. Nikto, kto neuspel, lebo sa priskoro vzdal, vás totiž nepodrží. Ale vy nie ste on, vás sa jeho zlyhanie netýka. Jedine, ak sa nepokúsite.

  1. Verte, že TO dokážete

Iba ak sa pokúsite, môžete uspieť. Inak sa to zaručene nepodarí.

Aké jednoduché, však?

Väčšina snov totiž nekončí neúspešnými pokusmi, ale tými neuskutočnenými.

Úspešní ľudia vám potvrdia, že základom na ich ceste za spokojným životom bolo silné odhodlanie a viera, že to dokážu. Najmä však nechceli žiť s vedomím, čo by bolo KEBY…

Každé ráno sa prebúdzate do nového dňa, nebojte sa veľkých plánov, čím väčšie sú vaše túžby, tým väčší motor vás bude poháňať vpred. Postupujte pomaly, krok za krokom, stále mysliac na svoje ciele, ku ktorým budete stále bližšie a bližšie…

Aby sme urobili každý ďalší krok, musíme si veriť. Všetci šikovní, úspešní ľudia sú vo svojej podstate poriadni blázni, pretože verili, že sú toho kroku schopní.

  1. Vydolujte zo seba to najlepšie

Na ceste za úspechom je aj váš pohľad na svet. Optimista o sebe nepochybuje, veci vidí ako možné a seba schopného ich docieliť, negatívny človek zasa o všetkom pochybuje, v prvom rade o sebe.

Kým žijeme, nikdy nie je neskoro zmeniť svoje videnie sveta i seba samého. Iba tak zbadáte nové možnosti, ktoré tu boli celý čas, len ste ich ignorovali. To odlišuje pozitívneho človeka od pesimistu.

Keď ste zdeptaní tým neustálym kolotočom vášho života, zastavte to. Vezmite si oddychový čas a pripomeňte si, čo skutočne chcete, akí vlastne ste a keď vás vaša práca, váš život neuspokojuje, odhodlajte sa zmeniť to. A začnite zmenou vo svojom vnútri.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov