Zmena začína zvnútra. 4 zásadné otázky, ktoré by ste si mali zodpovedať

Každý z nás zažíva v živote prekážky. Podľa prvej vznešenej pravdy budhizmu je utrpenie nevyhnutné. Život je plný nekontrolovateľných udalostí a v mnohých situáciách je jediná vec, ktorú môžeme kontrolovať, postoj, s ktorým sa rozhodneme reagovať. Bez ohľadu na to, čím si prechádzate, môžete si vždy zvoliť postoj, ktorý vás posunie vpred.

Tu sú 4 zásadné otázky, ktoré vám umožnia zvoliť si v určitých situáciách lepší postoj:

1. Ako by vyzeral svet, ak by ste vymazali myšlienku, ktorá vás znepokojuje?

Znepokojovanie je väčšinou zbytočná emócia. Okradne vás o prítomný okamih a neponúka žiadne praktické riešenia. Znepokojovanie jednoducho používa vašu fantáziu na vytvorenie scenárov, ktoré sa ešte nestali.

Uvedomte si, že všetci sme schopní zažiť vnútorný mier. Je to naša skutočná povaha. Vnútorný mier nezávisí od vonkajších podmienok. Zostane, keď sa vzdáte ega a starostí. Naučte sa prijať prítomný okamih, čo sa deje tu a teraz.

2. Za čo by ste teraz mohli byť vďační?

Šťastie nikdy nepríde k tým, ktorí nemôžu vidieť to dobré, čo už majú. Premýšľajte o tom, za čo môžete byť vďační práve teraz. Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako zmeniť váš postoj z negatívneho na pozitívny. Vďačnosť ponúka vášmu životu veľa výhod a jednou z nich je pozitívna zmena v postoji.

3. Môžete reagovať s jasnosťou a silou?

Vždy, keď cítite potrebu reagovať s hnevom, opýtajte sa sami seba, či je to skutočne najproduktívnejší spôsob reakcie. Urobte vo svojej mysli krok späť buďte svedkom svojich emócií. Keď sa naučíte byť vedomí tohto negatívneho myšlienkového procesu, budete vedieť lepšie reagovať.

Uvedomovaním si svojich myšlienok a emócií sa budete môcť vedome sústrediť na zmenu zamerania svojej energie. Je načase, aby ste dobrovoľne upustili od niečoho, čo vás tiahne dole a sústredili sa na niečo, čo vás inšpiruje.

4. Čo môžete teraz nechať ísť bez toho, aby ste niečo stratili?

Ak o tom dobre popremýšľate, existuje veľa vecí, ktoré môžeme v živote nechať ísť bez toho, aby sme skutočne niečo stratili. Nazýva sa to rast. Pustiť sa starých myšlienok vytvorí priestor pre nové príležitosti. Keď je bolesť z držania sa niečoho horšia ako bolesť z pustenia sa, je čas sa rozhodnúť.

Pravda je, že nemôžete objaviť nové oceány, pokiaľ si nevybudujete dostatok odvahy, aby ste stratili zo zreteľa staré známe pobrežie. Ako povedal Budha, pripútanosť je koreňom všetkého utrpenia. Čím viac vecí sa vo svojom živote zbavíte, tým viac radosti a šťastia zažijete.

Choďte do toho a osloboďte sa. Je načase prestať očakávať, že sa všetko naokolo zmení a namiesto toho sa sústreďte na zmenu zvnútra.

Zdroj: hackspirit.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov