Prečo sa vzdávame? Toto je dôvod č 1. – a nie je to nedostatok viery či nádeje

Zamyslite sa nad tým, akou osobou by ste si želali byť: ako by ste vyzerali, ako by ste zaobchádzali s ľuďmi vo vašom okolí, s vašou kariérou, s peniazmi, ktoré by ste mali a čo by ste s nimi robili. Rozdiel medzi vami a vašou lepšou verziou vás je istota. Môžete byť človekom, ktorým chcete byť, ale musíte mať absolútnu istotu, že sa z vás stane – nie vieru, ani nádej. Musí to byť nevyhnutnosť.

Veľa z toho, ako sa váš život vyvinie, závisí od vašej mentality.

Príkladom je chudnutie a diéta. Dodržiavanie väčšiny diét je dosť nízke. Hneď ako sa výsledky začnú spomaľovať, neistota vás začne presviedčať, že úsilie už nestojí za diskutabilný výsledok. Premárnený čas a úsilie môžu byť silnými strachmi, pokiaľ otvoríte dvere neistote. V tomto okamihu je ľahké sa vzdať.

Väčšina ľudí zlyhá, pretože si neboli istí, že ich cesta povedie k úspechu. Ak viete so 100%-nou istotou, že to, čo robíte, povedie k želanému výsledku, je snaha akceptovať úsilie oveľa ľahšia.

Už nikdy sa nebudem obávať svojej váhy, pretože som si istý, že ju viem kontrolovať. Nemyslím si, že môžem, viem, že môžem, pretože som si to dokázal mnohokrát.

Najťažšia časť je vytvorenie istoty bez predchádzajúceho úspechu. Tréner alebo mentor je jedným zo spôsobov, ako vytvoriť istotu. Ak niekto, komu dôverujete, preukázal, že pozná cestu k úspechu, je ľahšie presvedčiť sa, že vás bude udržiavať na správnej ceste. Ďalším spôsobom je vizualizácia vášho úspechu toľkokrát, že sa stane viac ako len vizualizáciou. Vytvorte výsledky vo svojej hlave a presvedčte sa, že je to nevyhnutné. Vytvorte posadnutosť, rituál.

Nemusí to byť ľahká cesta, takže musíte vedieť, že to stojí za to. Ak to však stojí za to, potom to dokážte. Dotiahnite to až do konca a nevzdávajte sa – tentokrát nie. Dokážte si, že to dokážete a že sa budete učiť. Či už je vaším cieľom chudnutie, podnikanie alebo nejaký iný cieľ, urobte z úspechu nevyhnutnú istotu.

Zdroj: lifehack.org Autor: Mason Zuleger

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov