Optimizmus nie je dar, ale stratégia. 13 najlepších tipov od miliardárov, ako si ho osvojiť

Keď sa pozriete na životy miliardárov inovátorov, uvidíte, že pozitívne myslenie udržiava ich myseľ zameranú skôr na to, čo je možné, ako na to, čo im bráni – alternatívy namiesto zátarás a kreatívne riešenia namiesto hľadania vinníka.

1. Predstavte si, že ste na hranici úspechu

Andrew Carnegie bol v skutočnosti skutočným hviezdnym optimistom. Povedal: „Uvažujte, že ste na prahu jedinečného úspechu. Pred vami leží celý jasný a nádherný život. Uspejte! Uspejte!“

Carnegie, ktorý slávne najal Napoleona Hilla, aby zhromaždil múdrosť bohatých a mocných v knihe Think and Grow Rich, založil svoj optimizmus na 100%-nej zodpovednosti vo svojich vlastných vnútorných zdrojoch.

Pozitivita dáva megaúspešným vnútorné palivo, ktoré ich poháňa počas zlyhaní.

2. Pokračujte vpred

Mark Zuckerberg pravdivo definoval našu rýchlo sa rozvíjajúcu inovačnú kultúru svojou najslávnejšou citáciou: „Hýbte sa rýchlo a rozbite veci.“

3. Myslite ako kráľovná

Alebo slovami Oprah Winfrey: „Myslite ako kráľovná. Kráľovná sa nebojí zlyhať. Zlyhanie je ďalším odrazovým mostíkom k veľkoleposti.“

4. Zlyhanie nie je koniec, je začiatkom

Zlyhanie sa medzi miliardármi chápe ako súčasť tvorivého procesu života či podnikania. Úspech nie je koncovým bodom. Je to iba článok v pokračujúcej špirále.

Henry Ford povedal: „Zlyhanie je len miesto odpočinku. Je to príležitosť začať znova a inteligentnejšie.“

„Nezlyhal som. Našiel som 10 000 spôsobov, ktoré nefungujú.“, povedal Thomas Edison.

5. Veľká šanca je všade okolo vás

Sheldon Adelson, predajca toaletných súprav sa stal multimiliardárskym mozgom spoločnosti Las Vegas Sands Corporation, hovorí, že optimistické myslenie, že zlyhanie je nielen nevyhnutné, ale že táto príležitosť je neobmedzená.

Hovorí: „Pre mňa sú obchody ako autobusy. Stojíte na rohu a nepáči sa vám, kam ide prvý autobus? Počkajte desať minút a choďte ďalším. Nepáči sa vám ani tento? Budú stále prichádzať. Autobusy alebo obchody nemajú konca.“

6. Nájdite odvahu pokračovať

Pre niektorých môže byť optimizmus ľahký. Pre ostatných je to kultivovaný výsledok inej kvality, ktorú Churchill označil za odvahu: „Úspech nie je konečný, zlyhanie nie je fatálne; odvaha pokračovať je to, čo sa počíta.“

7. Vlastnite svoje chyby –

Optimizmus a pozitívne myslenie živia našu odvahu. Odvaha nemusí byť hrdinská. Skôr to môže byť iba dôsledok pozitívnej viery v seba samého.

Keď Howard Schultz zistil, že jedna z jeho najdrahších inovácií bola úplným fiaskom a stála spoločnosť takmer 100 miliónov dolárov, vošiel do svojej zasadacej miestnosti, pozrel rade do očí a povedal: „Taktická chyba. Ďalej.“ Žiadne seba-pohŕdanie. V skutočnosti je jeho celý étos zhrnutý v názve jeho monografie „Vpred“.

8. – a potom pokračujte.

Podobne, Steve Jobs: „Niekedy, keď inovujete, urobíte chyby. Najlepšie je si ich rýchlo priznať a pokračovať v zlepšovaní svojich ďalších inovácií.“

Jobs rozpracoval svoju filozofiu uplatnením svojej viery v inováciu nielen na svoju prácu, ale aj na seba samého. „Ak chcete žiť svoj život kreatívnym spôsobom ako umelec, neobzerajte sa príliš za seba. Musíte byť ochotní zobrať všetko, čo ste urobili a kým ste boli a vyhodiť to preč.“

Optimista je otvorený dobrodružstvu sebazdokonaľovania sa a nelipne na minulosti, ani na prítomnosti ako pesimista veriac, že veci sa môžu len zhoršiť.

9. Dôverujte svojej tvrdej práci

Optimizmus je podobný viere, nielen v seba samého, ale v niečo väčšie.

Jobs, známy mystik, to takto povedal: „Bodky sa nedajú spojiť pozeraním vpred; môžete ich spojiť len pozeraním dozadu. Takže musíte veriť, že bodky sa nejako spoja vo vašej budúcnosti. Musíte niečomu veriť – vášmu úsudku, osudu, životu, karme, čomukoľvek. Tento prístup ma nikdy nesklamal a zmenil celý môj život.“

10. Snažte sa pomôcť ostatným

Miliardári optimisticky veria v lepší svet a vidia, že ich úsilie k nemu prispieva. Ako poznamenal Peter Diamantis: „Najlepším spôsobom, ako sa stať miliardárom, je pomôcť miliarde ľudí.“

Sergei Brin, spoluzakladateľ spoločnosti Google, na otázku, čo ho skutočne poháňalo a čo podnietilo jeho spoločnosť k jej stratosférickému rastu, odpovedal: „Bol by som rád, keby som niekoho videl môcť dosiahnuť svoje sny, a to je to, čo táto organizácia robí.“

11. Ak máte pochybnosti, nebuďte zlí

Známy slogan spoločnosti Google „Nebuď zlý“ v skutočnosti nevyplýval z ničoho iného, ​​než z hlboko pozitívneho zámeru: „Snažili sme sa presne definovať, čo znamená byť silou dobra – vždy robte správne, etické veci. Koniec koncov, „Nebuď zlý“ sa zdá byť najjednoduchším spôsobom, ako to zhrnúť.“

12. Majte na seba vysoké očakávania

Miliardári sa často snažia vytvoriť niečo skvelé. Niektorí sú poháňaní túžbou mať veľký vplyv. Iní len očakávajú, že veľkoleposť je pred nimi. Ako hovorí Sam Walton: „Vysoké očakávania sú kľúčom ku všetkému.“

13. Buďte vytrvalí

Kazuo Inamori, japonský podnikateľ, ktorý založil dve spoločnosti v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, tvrdí, že pri vývoji nového produktu alebo stratégie začnete optimisticky. Akonáhle sa však začne plánovacia fáza, hovorí, že musíte byť pesimistom, aby ste na ceste našli každú prekážku. Potom hovorí, že sa vo fáze vykonávania opäť vracia k optimizmu.

Miliardári nás učia, že optimizmus nie je dar. Je to stratégia.

Zdroj: lifehack.org, Zdroj: Nick Bastion

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov