Máte problém nebyť pesimistom? Zahrňte do svojho života týchto 10 návykov

Ako môžete prestať byť pesimistom? Ako byť viac človekom, ktorý vidí „poloplný pohár“? Ak chcete mať pozitívnu realitu, potom musia vaše myšlienky odrážať to isté. Nie každý je pesimista, niekedy máme jednoducho zlé dni.

Tu je 10 spôsobov, ako môžete prestať byť pesimistami. Pamätajte však, že nejde o jednorazové riešenia. Sú to malé návyky, ktoré musíte zahrnúť do svojho každodenného života:

1. Nahraďte každú negatívnu myšlienku pozitívnou

Keď sa nabudúce pristihnete pri negatívnom myslení, zastavte sa a nahraďte to pozitívnou myšlienkou. Môže to byť čokoľvek. Pomyslite na všetko, čo vás robí šťastnými a pridáva do vášho života hodnotu. Výsledok? Pozitívne myslenie bude pre vás druhou prirodzenosťou.

2. Vytvorte zoznam vďačnosti

Keď sa sústredíte skôr na to, čo máte, ako na to, čo vám chýba, vytvoríte vo svojom živote hojnosť. Niekedy považujeme maličkosti v živote za samozrejmosť a práve odtiaľ pochádza pesimizmus.

Všetko si dostatočne nevážime, čo vytvára negatívny prístup. Byť optimistom je predovšetkým zmena perspektívy, cez ktorú sa pozeráte na svet.

Zamerajte sa na to, čo máte, vytvorením zoznamu vďačnosti. Každý deň si zapíšte 5 vecí, za ktoré ste v živote vďační.

3. Prestaňte vidieť neúspechy ako zlyhania

Máme tendenciu znásobovať neúspechy v živote myslením si, že sú koncom sveta. Každý čelí prekážkam. Sú súčasťou balíka, ktorý nazývame život. Pozerajte sa na svoje neúspechy neutrálne – je to tak, ako to je. Život je vzdelávací proces a sú tu, aby vám pomohli rásť. Poučte sa z nich a nabudúce to urobte lepšie.

Keď máte chuť to úplne vzdať, premýšľajte, ako sa z toho môžete poučiť? Aká je svetlá stránka? Ako môžete robiť veci inak, aby ste dosiahli požadovaný výsledok? To sú správne otázky, vďaka ktorým sa s nimi vysporiadate lepšie.

4. Robte dobré veci pre ostatných

Vaše pesimistické zmýšľanie sa dá nahradiť iba pozitívnymi myšlienkami. Viete, čo vám pomôže cítiť sa pozitívne a prestať byť pesimistom? Byť láskavý a konať dobro pre ostatných ľudí.

Ak si myslíte, že svet potrebuje zmenu, potom buďte tou zmenou. Usmejte sa na niekoho, aby ste mu zlepšili deň, nechajte prepitné pre svojho čašníka, ponúknite sa pomôcť staršiemu človeku s nákupom alebo zložte kompliment cudzej osobe.

Tieto malé veci sa počítajú. Pomáhajú iným a pomáhajú vám, pretože vaša duša cíti radosť, keď robíte dobro pre ostatných.

5. Nájdite ventil na uvoľnenie negativity

Automaticky usmerňujete svoje myšlienky do činov. Keď máte negatívne myšlienky, môžete ich nasmerovať do niečoho, čo uvoľňuje túto negatívnu energiu. Môžete sa venovať maľovaniu, kresleniu, kickboxu alebo čomukoľvek, čo vám prináša radosť a pomáha uvoľňovať zadržanú energiu. Ventil, ktorý nájdete, je len na vás.

6. Hovorte sami so sebou tak, ako by ste hovorili so svojimi milovanými

Môžeme byť našimi najhoršími nepriateľmi a brániť nášmu pokroku. Nikdy o sebe nehovorte negatívne. Doprajte si rovnaký súcit, aký venujete niekomu inému, pretože si to tiež zaslúžite.

7. Neoznačujte sa za pesimistu

Ak chcete prestať byť pesimistom, neoznačujte sa zaňho. Nikdy sa neškatuľkujte. Keď sa označíme, sami seba obmedzujeme. Štítok nás potom definuje a robíme všetko podľa tejto definície. Ak sa označíte za pesimistu, budete stále myslieť a robiť veci tak, ako by to robil pesimista.

Odstráňte tento štítok. Ste len človek, ktorý má dobré aj zlé dni. Všetci ich máme. To, čo z týchto dní urobíte, je úplne na vás, pretože máte moc, aj keď ste na ňu zabudli.

8. Majte okolo seba ľudí, ktorí vám dodajú pozitívnu energiu

Vrana k vrane sadá. Ak si o sebe myslíte, že ste pesimista a máte vo svojom okolí ľudí, ktorí sú na tom rovnako, potom je čas sa ich zbaviť. Áno, môže to byť ťažké, ale je to niečo, čo musíte urobiť.

Ak sa chcete v živote posunúť ďalej, musíte sa zbaviť ľudí a návykov, ktoré vám neslúžia. Ak ľudia vo vašom okolí prispievajú k negativizmu, nájdite nových ľudí.

9. Nájdite niekoho, komu sa môžete vyrozprávať

Niekedy stačí, aby nás niekto vypočul a porozumel nám. Je dôležité mať vo svojom živote človeka, ktorý vám poskytne zdroj na zdieľanie vašich myšlienok. Môžeme prestať byť pesimistickými, ak nájdeme niekoho, komu by sme sa mohli vyventilovať.

Môžete zdieľať svoje negatívne myšlienky a všetko to zo seba vypustiť. Môže to byť ktokoľvek. Môžete sa vyrozprávať blízkemu priateľovi, ktorému dôverujete, alebo vyhľadať terapeuta.

Dôležité je, aby vás mal kto počúvať. To vám pomôže pri znižovaní bremena. Budete sa cítiť ľahko a získate nový pohľad na vec. Získate tak snahu robiť lepšie veci a riadiť svoj život.

10. Zahrňte do svojho života pohyb

Pohyb tiež zbavuje energie, ktorú sme si dlho budovali. Skvelým spôsobom, ako sa zbaviť negatívnej energie, je cvičenie. Stačí aj 15-minútové cvičenie. Musíte len rozhýbať svoje telo, aby ste túto energiu uvoľnili.

Uvoľní sa vaše napätie, negativita, pesimizmus a stres. Vaša myseľ bude viac sústredená a hnaná. Odvrátite svoju myseľ od všetkých negatívnych myšlienok, ktoré vám neslúžia.

Aj keď sa vám nechce cvičiť, skúste ísť na prechádzku alebo behať. Byť vonku na čerstvom vzduchu dokáže s vašim prístupom zázraky. Pomôže vám to tiež cítiť sa pozitívnejšie.

Zdroj: lifehack.org, Autor: Doron Hafner

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov