Ako odhaliť falošného človeka? Tu je 14 znakov falošných ľudí a návod, ako sa s nimi vysporiadať

Život je príliš krátky na to, aby ste strácali čas s priateľmi alebo dokonca s členmi rodiny, ktorí predstierajú, že sa starajú viac ako to je v skutočnosti. Je príliš krátky na to, aby ste mali falošných priateľov.

Tu je 10 znakov falošných ľudí:

1. Falošní ľudia robia plány, ktoré nedodržia

Už ste niekedy narazili na ulici na starého priateľa a chceli ste si naplánovať stretnutie na káve? Sú takí nadšení, že vás vidia a rozprávajú o všetkých skvelých veciach, ktoré robia, ale potom… žiadny kontakt. Žiadna káva. Ľudia robia záväzky, ktoré nikdy nechceli dodržať. Je to skutočný dôkaz toho, s kým jednáte.

2) Falošní ľudia sú po blízku len vtedy, keď je to pre nich vhodné

Možno už o tom priateľovi na ulici nikdy nebudete počuť, kým od vás niečo nebude nepotrebovať. Môže zavolať a požiadať vás o láskavosť. Možno vás pozve na večeru, pretože inému priateľovi do toho niečo prišlo a nechcel, aby mu prepadla rezervácia. Vidíte, ako sa tento druh vzoru vyvíja? Nie je to dobré. Neprikývnite na všetko.

3) Falošní ľudia zmiznú, keď ich najviac potrebujete

Miznúce akty sú medzi falošnými ľuďmi bežné. Sú po blízku, keď dostanú to, čo od vás potrebujú, ale v okamihu, keď od nich niečo potrebujete vy, vyparia sa. Nedokážu pomôcť inej osobe v núdzi – a nemusí to byť život meniaca potreba. Koniec koncov, vy by ste to pre nich urobili.

4) Falošní ľudia nepočúvajú, keď hovoríte

Predstierajú, že počúvajú, ale sú na svojich telefónoch, aktualizujú statusy alebo hovoria s niekým iným, keď sedia priamo pred vami. V skutočnosti ani nepočúvajú, keď nie sú na svojom telefóne. Ide o vyčerpávajúci druh vzťahu, ktorý nepotrebujete.

5) Falošní ľudia nie sú nikdy k dispozícii

Voláte a voláte, no nikdy neopätujú vaše hovory. Ukážete sa, ale sú zaneprázdnení. Narazíte na nich na ulici, ale meškajú na stretnutie. Nemôžu vás navštíviť kvôli práci. Vždy existuje nejaký dôvod na to, prečo sa s vami táto osoba nechce stretnúť, ale neustále vám hovorí, že sa už nemôže dočkať, až vás znova uvidí.

Nemajú odvahu, aby vám povedali, že nechcú byť vašimi priateľmi. Všimnite si tento náznak a choďte ďalej.

6) Falošní ľudia o vás hovoria za vašim chrbtom

Bolí to, keď zistíte, že niekto o vás hovoril za vašim chrbtom – najmä keď je to niekto, koho ste považovali za svojho priateľa. Samozrejme, nikdy nemôžeme nikoho naozaj poznať – len to, čo nám umožňuje vidieť. Dúfame však, že väčšina ľudí je úprimných vo svojom vyobrazovaní seba. Niekedy sa však mýlime.

7) Falošní ľudia sú extrémni – horúci a studení bez varovania

V jednu chvíľu sú milí, a potom zrazu horkí a neslušní. To je skutočné znamenie toho, že niekto je falošný, pretože zaberie veľa času a energie udržať si falošnú personu. Zvyčajne to po chvíli začne praskať a jednoduché rozhovory alebo udalosti môžu byť pre niekoho spúšťačom, ktorý ukáže ich skutočné farby.

8) Falošní ľudia nikdy neiniciujú konverzáciu či stretnutie

Nevolajú vám a nepozývajú vás nikam. Sú vždy s inými ľuďmi a často vás zanedbávajú zakomponovať do priateľstva. Vo všetkých smeroch toto nie je priateľstvo, preto to prijmite a pokračujte ďalej.

9) Falošní ľudia predstierajú, že sa snažia potešiť každého

Falošní ľudia sú v neustálom stave žonglovania loptičiek, ktoré nemôžu udržať vo vzduchu – budú sa snažiť povedať áno každému, pretože nedokážu vystáť odmietnutie alebo myšlienku, že by v skutočnosti neboli schopní robiť všetko, čo hovoria, že dokážu.

Namiesto toho sľubujú veci, hovoria áno, a potom sklamú veľa ľudí. Dávajte pozor na tieto druhy ľudí a začnite proces ich nahrádzania ľuďmi, ktorým môžete dôverovať.

10) Falošní ľudia venujú pozornosť len tým, ktorí sú v pozícii moci

Ak je niekto falošný, pravdepodobne hľadá jednoduchú odpoveď alebo najjednoduchšiu cestu na vrchol. Často budete vidieť ľudí vo vašom pracovnom prostredí, ktorí sa ukážu ako falošní, pretože sa starajú o veci len vtedy, keď príde šéf – sú to riťolezovia.

11) Falošní ľudia majú problém s budovaním alebo hľadaním vzťahov

Keď sa niekto na nič nehrá, je ľahké sa s ním spriateliť. Je to preto, ako ste mohli zistiť, že väčšina ľudí vám neukazuje svoje skutočné ja, takže keď nájdete niekoho, kto je skutočný, zistíte, že je to neuveriteľne lákavé. Takže pozor na ľudí, ktorí musia pracovať naozaj tvrdo, aby sa spojili s inými ľuďmi. Falošní ľudia majú naozaj problém nájsť si priateľov a čo je dôležitejšie, udržať si ich. Zvyčajne to netrvá dlho, kým ľudia zistia, že nie sú tým, kým povedali, že sú.

12) Falošní ľudia hľadajú pozornosť

Ak sa stretnete s niekým, kto neustále vyhľadáva pozornosť alebo súhlas iných ľudí, je to zvyčajne preto, že potrebujú potvrdenie toho, že osoba, za ktorú sa vydávajú, sa páči iným. Praví ľudia sa objavia a ukážu vám, kto sú. Falošní ľudia vám potrebujú predať príbeh, ktorý rozprávajú a ak im nevenujete pozornosť, obráti im to svet hore nohami. Potrebujete otestovať falošnú osobu? Ignorujte ju a sledujte, čo sa stane.

13) Falošní ľudia rozptyľujú od svojej falošnosti klebetami

Istým znakom, že je niekto falošný je, ak trávi väčšinu svojho času rozprávaním o iných ľuďoch a nehovoríme o dobrej konverzácii. Ak sa ocitnete tvárou v tvár s ohováraním pri káve alebo na ulici, je tu veľká šanca, že sa vás pokúšajú rozptýliť nezmyslami niekoho iného, ​​takže nevidíte ich vlastné.

14) Falošní ľudia sa radi predvádzajú pred ostatnými ľuďmi

Je to nepríjemné a úprimne povedané, trochu trápne, keď si uvedomíte, že sa niekto predvádza, aby ľudia nepoznali ich skutočné ja. Je ťažké si predstaviť, že by niekto chcel, aby ste verili ich nepravdivým veciam, ale veľa ľudí to robí.

Ako sa vysporiadať s falošnými ľuďmi?

  1. Vzdialenosť je kľúč: Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s falošnými ľuďmi, je ich udržiavať mimo váš život.
  2. Obmedzte svoju angažovanosť: Ak ich nemôžete udržať mimo svoj život, nepýtajte sa otázky a neangažujte sa.
  3. Pamätajte si, že to nie je o vás: Spôsob, akým falošní ľudia konajú, nemá nič spoločné s vami a všetko spoločné s nimi.
  4. Buďte nad vecou: Nech robíte čokoľvek, nespadnite na ich úroveň.
  5. Vypichnite to: Keď všetko ostatné zlyhá, môžete poukázať na skutočnosť, že si myslíte, že je osoba falošná a neoceňujete skreslenú predstavu, ktorú o sebe vytvára.
  6. Kopte hlbšie: Ak je vám táto osoba blízka, položte jej ľahké a aktuálne otázky o tom, prečo sa správa tak, ako sa správa a ponúknite im pomoc.

Zdroj: ideapod.com Autor: Lachlan Brown

Komentáre
  1. Jarmila píše:

    Velmi vystizny clanok !! Velmi dobry opis a charakteristika falosnych ludi !! Tieto znaky by sme mali mat na mysli, ak si vyberame skutocneho priatela spomedzi vsetkych nasich tzv. priatelov alebo pri vybere zivotneho partnera !! A tu obzvlast !! Pretoze priatel pride k nam a odide. Ale so zivotnym partnerom zvycajne zdielame spolocnu strechu nad hlavou.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov